piątek, 10 lutego 2017

ZAPOWIEDŹ "Zgubna trucizna" - Katarzyna Kwiatkowska

15 marca ukaże się nowy kryminał retro  Katarzyny Kwiatkowskiej.  Zgubna trucizna to nie tylko misternie poprowadzona intryga, ale także wspaniały portret Poznania początku XX wieku. Szerokie ulice i szemrane zaułki, nory biedoty i wykwintne sale balowe opisane tak, że można niemal wyczuć zapach perfum, woń cygar, usłyszeć szelest sukien, stłumione szepty i balową muzykę.

Mroczna strona belle époque
Poznań, luty 1901 roku. Jan Morawski poszukuje znanego fałszerza banknotów, ale gdy dochodzi do morderstwa, zaczyna podejrzewać, że fałszerstwo to jedynie drobny element wielkiej układanki i wielkiej prowokacji. Morawski, jako jedyny podejrzany, musi znaleźć zabójcę.
Prowadzi więc śledztwo bez wytchnienia: za dnia przemierza miasto, a wieczorami tańczy na karnawałowych balach i prowokuje zwierzenia, zręcznie wymykając się przy tym z zastawianych na niego pułapek matrymonialnych.

Katarzyna Kwiatkowska
Mistrzyni polskiego kryminału retro, choć sama nie lubi takich „szumnych określeń”. Ceniona wśród fanów kryminałów za mistrzowską intrygę i doskonałe dialogi. Dwukrotnie nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru.
To przede wszystkim poznanianka, zafascynowana historią Wielkopolski, jej dworami, kulturą i tradycjami ziemiaństwa. W domu wpojono jej wielkopolski kult oszczędności, pracy, a także szacunek dla czasu.
Pracę nad książkami o przygodach Jana Morawskiego zawsze zaczyna od lektury opracowań historycznych, dokumentów źródłowych, nierzadko wyrusza w podróż po Wielkopolsce w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca dla swoich historii.

Strona książki:


http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,73628,Zgubna-trucizna
Zapraszam do przeczytania fragmentu, który udostępniło Wydawnictwo ZNAK:
O Autorce:
Opinie o poprzedniej książce Katarzyny Kwiatkowskiej:
O "Zbrodni w szkarłacie" napisałam TUTAJ


Niebawem premiera:
Ja bardzo czekam na tę książkę, a Wy? :)

11 komentarzy:

 1. Wygląda na to, że u Ciebie znalazłam nową inspirację. Ależ ja lubię Poznań, mam z tym miastem wspomnienia z dzieciństwa, głowa pełna opowieści dziadków o ich przeszłości... Chętnie poznam portret miasta z przeszłości i kryminał retro...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ach! Wszystkie kryminały Katarzyny Kwiatkowskiej oscylują wokół Poznania, ale do tej pory dotyczyły raczej Wielkopolski.
   Ja mam rodzinę w Poznaniu i też mam sentyment do tego miasta :)
   A "Jeżycjadę" czytałaś? :)

   Usuń
  2. Tak, nie całą serię, co prawda, ale czytałam. To przecież też melodia dzieciństwa:) Ale autorką, którą przedstawiasz - bardzo mnie zaintrygowałaś:)

   Usuń
  3. Cenię sobie w książkach Katarzyny Kwiatkowskiej dopracowane szczegóły, wszystko jest zapięte na ostatni guzik - redakcja, korekta, język. Ponadto kreuje rewelacyjnych bohaterów! Kamerdyner Morawskiego jest nie do podrobienia! A w "Zbrodni w błękicie", w dworku należącym do pana Tadeusza zamordowano Zosię :D Dodatkowo, obok kryminału, bawisz się literackimi skojarzeniami :D

   Usuń
 2. Ja też czekam i aż podskoczyłam z wrażenia, że premiera jej kolejnej powieści już tuż-tuż!! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda? :) Uwielbiam czekać na nową powieść ulubionego autora :)

   Usuń
 3. Nie znam twórczości autorki. Mam cały czas potworne braki jeśli chodzi o literaturę współczesną polską.
  Zapraszam do siebie na konkurs :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czekam! Ale się ucieszyłam, gdy zobaczyłam zapowiedź! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też i dlatego chciałam się z Wami tą wiadomością podzielić :) Pamiętam, Aine, że kiedyś rozmawiałyśmy pod recenzją jednej z książek pani Kwiatkowskiej, na temat bohaterów :)

   Usuń