sobota, 25 czerwca 2016

Zaginięcie - Remigiusz Mróz

Luźne gadki 

Zaginęła trzyletnia dziewczynka. Jak twierdzą rodzice, w domu włączony był alarm. 
Sytuacja przypomina nam zaginięcie Madzi z Sosnowca, zresztą Autor sam nawiązuje do tego wydarzenia ustami swoich bohaterów.
Ostatnią rzeczą, na której zależy prawnikom jest rozwikłanie sprawy. W moim odczuciu Autor pokazał, że w grę wchodzi jak najlepsze wywiązanie się z roli oskarżyciela lub obrońcy (niezależnie od tego po której stronie leży wina), aby wyrobić sobie markę i szansę na kolejne, intratne zlecenia. Prawda jest ostatnią rzeczą, która interesuje obie strony. I to mnie w tej książce poraziło - możesz być człowiekiem niewinnym, ale jeśli nie stać cię na dobrego prawnika, przegrasz i wsadzą cię za kratki. Możesz też być zimnym zabójcą, ale jeśli stać cię na dobrego prawnika, wywiniesz się śpiewająco.
Prawnicy przeciwnych stron prowadzą swojego rodzaju grę w to, kto jest lepszy. Nie tylko zresztą prawnicy przeciwnych stron, bo Chyłka i Konrad zwany Zordonem także (choćby wieczór sali bilardowej :)), ale tu stawką jest coś innego :) Kto by pomyślał, że w XXI wieku można trzymać w napięciu czytelnika przez dwa tomy wątkiem starym jak świat - pójdą do łóżka czy nie :) 

Książkę czyta się tak jak pierwszy tom - doskonale!


Zaginięcie [Remigiusz Mróz] - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Książka była, wraz z tomem pierwszym pt. "Kasacja", nominowana do  
Nagrody Wielkiego Kalibru  
podczas  
Międzynarodowego Festiwalu Kryminału 
Wrocław 2016.

Zaginięcie
Remigiusz Mróz Cykl: Joanna Chyłka (tom 2) Wydawnictwo: Czwarta Strona
data wydania 21 października 2015
ISBN 9788379762996
liczba stron 512

8 komentarzy:

 1. Oglądałam wiele filmów czy seriali, gdzie mimo winy oskarżonego adwokaci go wybronili... Boję się trochę, że te książki będą mnie denerwować... m.in. pod tym względem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie mogę Ci dokładnie powiedzieć jak tu jest z tą sprawą, bo może zechcesz przeczytać. Jest różnie, zależnie od tomu. I nawet nie ma premedytacji prawników, tylko przestępca bywa sprytniejszy, niż by się wydawało.
   Trzeba przyznać, że Mróz potrafi zaplątać intrygę :)

   Usuń
  2. Nie mów, bo kiedyś :) zamierzam poczytać Mroza, wtedy ocenię o co tyle szumu i czy mi to pasuje :D

   Usuń
 2. Jak widać, Mróz potrafi trzymać w napięciu starym i zawsze sprawdzonym wątkiem :) Świetna książka!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potrafi, potrafi :) Ale, rzecz jasna, nie tylko tym, bo przecież wątek romansowy jest pobocznym. Główny wątek to sprawa kryminalna, a ten także jest pełen niespodzianek :)

   Usuń
  2. To prawda, sprawa kryminalna dominuje i nie można przyczepić się do jej jakości :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Drogi Autorze, serdecznie dziękuję za odwiedziny w moich skromnych progach :) Kolejna część czeka już na lekturę! :) Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń