środa, 23 grudnia 2015

Nauczycielka muzyki - Janice Y. K. Lee

Nastrojowa opowieść o wojnie, miłości i zdradzie osadzona w Hongkongu w czasie II wojny światowej i okresie powojennym 1952-53. Rok 1952. Claire Pendleton, żona brytyjskiego inżyniera, zatrudnia się w charakterze nauczycielki gry na pianinie w domu bogatej rodziny Chen. Jako szofer pracuje tam Will Truesdale – wypalony emocjonalnie Anglik, który ciągle wspomina uczucie łączące go w czasie wojny z piękną Trudy Liang, egzotyczną i całkowicie zepsutą córką chińskiego biznesmena. Podczas okupacji Trudy była kochanką szefa japońskiej żandarmerii, urodziła mu niechciane dziecko i została przez niego zlikwidowana. Will i Claire nawiązują romans. Czy ciepła i nierozbudzona erotycznie Claire ma szansę wygrać w walce o miłość z duchem nieżyjącej piękności?
[nota wydawcy]Nauczycielka muzyki
Janice Y. K. Lee
Wydawnictwo: Albatros
Tłumaczenie Zofia Uhrynowska-Hanasz
tytuł oryginału Piano teacher
data wydania 2010
ISBN 9788376590653
liczba stron 416
116/2015
Janice Y. K. Lee


Janice Lee urodziła się w Hong Kongu, w rodzinie koreańskiej. Mieszkała tam do piętnastego roku życia i uczyła się w szkole międzynarodowej. Potem wyjechał do szkoły z internatem w New Hampshire w USA, gdzie po raz pierwszy zobaczyła zimę.

Stamtąd, przeniosła się na południe do Cambridge, MA, gdzie spędziła cztery lata w Harvardzie.
Po ukończeniu studiów na wydziale literatury angielskiej i amerykańskiej, przeniosła się ​​ do Nowego Jorku, gdzie dostała swoją pierwszą pracę jako asystent redaktora magazynu Ele.
Potem przeniosła się do magazynu Mirabella.  Następnie przeniosła się do Hong Kongu, wyszła za mąż, urodziła dzieci i wydała książkę.

Co mam dla Was przeczytać?

3 komentarze:

  1. Ojej, lubię taką tematykę! Miejsce i czasy <3 Idealna na zimowe wieczory z książką.

    OdpowiedzUsuń
  2. Musiałabym się jeszcze zastanowić ;/


    Pozdrawiam,
    http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń