środa, 22 kwietnia 2015

OKŁADKA dla Przypadka

Otrzymałam zaproszenie do udziału w wyborze okładki do najnowszej książki pana Jacka Getnera. Pomoc polega na oddaniu głosów na konkursowe, finałowe projekty. Szczegóły głosowania (zachęcam do udziału) znajdują się tutaj:  PAN PRZYPADEK I FINALIŚCI KONKURSU NA OKŁADKĘ .

Czytałam pierwszą z czternastu części: Pan Przypadek i trzynastka, mam zatem pojęcie o gatunku, dla którego okładka została zaplanowana. Jest to seria lekkich kryminałów, a konkretnie powieści detektywistycznych, napisanych z poczuciem humoru i bez drastycznych scen. Za to są zagadki, nie tylko kryminalne, lecz także nawiązania do znanych książek oraz filmów. Zdecydowanie bliżej panu Przypadkowi do klasycznych detektywów jak Holmes czy Poirot, niż do królujących obecnie w literaturze sensacyjnej, bohaterów.

Moim okładkowym faworytem jest propozycja nr 1, której przyznaję 3 punkty.


Na trzecim miejscu widzę okładkę nr 4, 1 punkt.


Miejsca drugiego za 2 punkty nie przyznaję. Czyli przekładając z polskiego na nasze: okładka nr 1, potem długo, długo nic i okładka nr 4. Nie, żeby pozostałe okładki były złe czy brzydkie, po prostu cykl, w moim mniemaniu jako czytelnika, ładnie prezentuje się ze spójnymi stylistycznie okładkami. I tym sposobem te mi pasują, a tamte wcale. 

A jakie jest Wasze zdanie?

A oto okładki wydanych już tomów:

 
45/20159 komentarzy:

 1. Wszyscy wybierają okładkę do 4. a ja nie znam jeszcze tej serii. Choć powinna mi się spodobać :)
  Ale wybrałabym dokładnie jak Ty :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A widziałaś dwie inne propozycje? Według mnie zupełnie nie pasują do reszty, są z innej bajki.
   Możesz też wziąć udział w głosowaniu :)

   Usuń
  2. Tak, widziałam na którymś z blogów wszystkie. Są zupełnie nie pasujące do takiej literatury ani do wcześniej wydanych książek. A piszę to nie znając treści...

   Usuń
 2. Jestem za pierwszą okładką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak ja, ale głosuje się gdzie indziej. Nie tutaj ;)

   Usuń
 3. Zupełnie tak samo bym głosowała. Co prawda podoba mi się też prostota okładki z mostem, ale nie czytając serii muszę Ci zaufać, że nie pasuje:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wiesz, że ta okładka "zalatuje" mi szablonem? Spotkałam w sieci miejsca z szablonami okładek do wykorzystania i spotykam w księgarniach na półkach książki, które mają owe "szablonowe" okładki.

   Usuń
 4. Pierwsza jest wyraźnym faworytem więc wygraną ma jak w banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznasz, że ma w sobie to "coś", prawda?

   Usuń