czwartek, 11 stycznia 2018

Jak to wtedy było? - GRA PLANSZOWA dla babci, dziadka i całej rodziny

Wspólnie spędzony czas jest jednym z najcenniejszych podarunków, jakim możemy obdarzyć bliskich. Gra planszowa "Jak to wtedy było?" doskonale nadaje się do tego, aby skupić wszystkie pokolenia, sprawić, aby każdy poczuł się ważny i oddać świetnej zabawie. 

„Jak to wtedy było?” to planszówka, w której babcia, dziadek, matka, ojciec, ale także dzieci i znajomi w przyjaznej atmosferze odkrywają i dzielą się rodzinnymi wspomnieniami. Zawiera karty z fotografiami retro, które w zabawny sposób, na zasadzie skojarzeń zachęcają do opowieści. 

Gra podzielona jest na dwa etapy. Podczas pierwszego etapu, uczestnicy opowiadają historie zainspirowane wylosowanymi kartami. Pozostali uczestnicy uważnie słuchają, zadają dodatkowe pytania. Każdy jest ważny, każdy ma do opowiedzenia swoją historię. Młodsze pokolenia mają możliwość poznać dzieciństwo lub młodość rodziców czy dziadków, a oni wydarzenia z życia dziecka lub wnuka. 

Na drugim etapie sprawdzamy, ile zapamiętaliśmy z opowieści, a także ćwiczymy swoją pamięć! Uczestnicy mają za zadanie odpowiedzieć na pytania, które znajdują się na innych, specjalnie przygotowanych do tego etapu gry, kartach. Pytania natomiast, są powiązane z wysłuchanymi historiami pozostałych uczestników zabawy. Każda poprawna odpowiedź to punkty, dzięki którym poruszamy się do przodu po planszy. 
Ten, kto najlepiej wszystko zapamięta i pierwszy dotrze do mety - wygrywa!
Znalazłam dla Was film opisujący tę grę:

Tak, macie rację - ta gra to wynalazek naszych południowych sąsiadów, Czechów. 
I drugi filmik, na którym widać karty i planszę:

Więcej informacji na stronie: https://moidziadkowie.pl/pl/
LICZBA GRACZY: 2 -12 graczy

WIEK: od 6 do 120 lat

CZAS GRY: 45-90 minut

Gra zawiera dużą planszę, karty z retro zdjęciami, karty z pytaniami i 12 drewnianych pionków.

Gra planszowa jest idealnym uzupełnieniem albumów do samodzielnego wypełniania pt. “Opowiedz mi babciu”, “Opowiedz mi dziadku”. Te wyjątkowe pamiętniki służą do zapisywania wspomnień babć i dziadków, przekazywania tradycji rodzinnych i łączenia pokoleń. 


Polecam! Spędziliśmy z rodziną bardzo przyjemne chwile na wspólnej zabawie!