niedziela, 26 marca 2017

Marcina Lutra myśli (nie)znane - Kamil Basiński (zapowiedź)

"Marcin Luter zmienił nieodwracalnie oblicze Kościoła. Jego 95 tez z 1517 roku wywołało dyskusje o powrocie do źródeł chrześcijaństwa. Sformułowaną przez niego teologię przyjęło jak dotąd dwadzieścia jeden pokoleń ewangelików tradycji augsburskiej. Marcin Luter to nie tylko Reformator, ale przede wszystkim człowiek uważnie obserwujący wielowątkowość życia, kochający mąż i ojciec, wielbiciel psów. W 500-lecie Reformacji odkryjmy tę fascynującą postać poprzez jej myśli używane tak często na co dzień! Kto wie, może zainspirują nas one do dalszej zabawy słowem niezależnie od wyznania, zasobności portfela czy stopnia wykształcenia..."

Marcina Lutra myśli (nie)znane
Marcin Luter
Tłumaczenie: Kamil Basiński
Wydawnictwo: Poligraf
data wydania 30 marca 2017
ISBN 9788378565819
liczba stron 104

Blog poświęcony książce znajduje się  TUTAJ,  Bardzo polecam lekturę bloga, ponieważ tłumacz, który wybrał cytaty i na nowo je przełożył, opatrzył wiele z nich cennymi informacjami. Blog jest kopalnią wiedzy o samym Lutrze oraz o Reformacji. 

Strona książki na Facebookou TUTAJ 

Profil tłumacza w portalu Lubimy Czytać TUTAJ
Książka w serwisie Lubimy Czytać: TUTAJ

Książka w międzynarodowym serwisie Goodreads TUTAJ
Profil tłumacza w międzynarodowym serwisie Goodreads TUTAJ

Książka w serwisie BibioNETka TUTAJ 

Rysunki do książki

Andrzej Mleczko
"Dwanaście wybranych cytatów ze wszystkich kategorii mojej książki zostanie zilustrowanych rysunkami Pana Andrzeja Mleczki.
Obecność cenionego Artysty w projekcie jest dla całego zespołu niezwykłym wyróżnieniem i motorem do dalszej pracy na rzecz jego rozwoju." [link]


Jeden z cytatów autorstwa Lutra umieszczony na blogu i facebooku przez Tłumacza

Ja oczekuję już na swój egzemplarz książki!