czwartek, 12 stycznia 2017

Wyzwanie "Czytamy w oryginale" 2017Zapraszam do drugiej edycji wyzwania 
"Czytamy w oryginale" 
2017

 Szczerze mówiąc, to miałam nadzieję wywinąć się od kontynuacji wyzwania w kolejnym roku. Moje lenistwo jest doprawdy rekordowe, ale ....
Wraz z zamówionymi w antykwariacie Tezeusz książkami, otrzymałam prezent jako przeprosiny, bo realizacja zamówienia nieco się przeciągnęła. No i okazało się, że książka jest po angielsku. I co ja teraz, biedny żuczek, mam zrobić? :)

Czyli: Czytamy książki w obcym języku.

Ile? 4 w roku (jedną na kwartał) - można więcej :)

Jakie? Mogą być broszurkowe z ćwiczeniami, opracowane na każdy poziom od starter począwszy.

Języki? Wszystkie. I nawet można każdą książkę przeczytać w innym języku :)

Opinie: Kilka słów o książce, albo o fabule, albo ocena stopnia trudności, zrobionych postępów lub przygotowania publikacji dla osób uczących się (poza tymi, którzy czytają biegle, czego im zazdroszczę, bo biegli w czytaniu mogą napisać opinię o treści i to nawet w języku oryginału :)

Gdzie wrzucać linki? Tutaj :)

Zapraszam!


Przewieszenie (Komisarz Forst cz. 2) - Remigiusz Mróz

Po dalszy ciąg trylogii z Wiktorem Forstem sięgnęłam bez zastanowienia. Zakończenie tomu pierwszego,  "Ekspozycja", spowodowało, że musiałam teraz, zaraz, natychmiast dowiedzieć się co dalej z głównym bohaterem. Miałam nadzieję, że autor trochę bohaterowi odpuści, a przynajmniej da wytchnąć po przejściach z tomu pierwszego, ale .... nic z tego.
"Przewieszenia" wysłuchałam w interpretacji Krzysztofa Gosztyły.  Jeśli zakończenie "Ekspozycji" było mocne, to nie wiem jak określić końcówkę przewieszenia - natychmiast załadowałam "Trawers" i zaczęłam słuchać, w środku nocy. Gdybym nie kupiła w audiotece wszystkich trzech części, to chyba napadłabym jakąś księgarnię, żeby zdobyć ostatni tom cyklu. Dla książek Mroza warto pomyśleć o całodobowej księgarni, żeby nieopaczny czytelnik, który skończy czytanie poprzedniego tomu o dowolnej porze doby, nie cierpiał katuszy w oczekiwaniu na godzinę otwarcia sklepu. 
W każdym razie doradzam - od razu bierzcie całą serię. Tych książek się nie odkłada, dopóki się ich nie skończy.
Przewieszenie  
Remigiusz Mróz
Długość: 13 godzin 34 minuty
Autor: Remigiusz Mróz
Czyta: Krzysztof Gosztyła
Kategoria: Kryminał polski
Typ: Audiobook - pełny
Przewieszenie [Remigiusz Mróz]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE