środa, 28 grudnia 2016

Ekspozycja (Komisarz Forst cz. 1) - Remigiusz Mróz

Komisarz Wiktor Forst musiał wejść na Giewont, żeby obejrzeć zwłoki. Na miejsce przybyły także media, w tym Olga Szrebska oraz gapie. Zamordowany miał w gardle starożytną monetę...
Duet: Forsta i Szrebską, siłą rzeczy porównywałam z Zordonem i Chyłką, ale o ile para prawników miała do czynienia z zawiłościami przepisów, o tyle ten tandem, wpakował się w bardzo brutalną historię. 
Forst to twardy facet pomimo, że cierpi na migreny i usiłuje walczyć z tytoniowym nałogiem z różnym skutkiem, natomiast Szrebska... owszem podoba się komisarzowi, ale jest pewien problem, który, podobnie jak w poprzednim przypadku, uniemożliwia bliższe męsko-damskie relacje. 
Trop związany z monetą znalezioną w ustach zamordowanego  wiedzie nas do manuskryptów znalezionych w Qumran, spisanych przez pierwszych chrześcijan. Bohaterowie, w celu rozwikłania sprawy wyjeżdżają na wschód, a za naszą wschodnią granicą panują zupełnie inne zasady niż w Polsce. 
Wydaje się, że sprawa monet to podpis mordercy, ale cóż z tego, skoro nikt go nie potrafi odczytać, nikt poza jedną osobą, która śledzi wszystkie newsy w mediach.
Zakończenie jest mocne jak nokaut.

Wysłuchałam audiobooka w interpretacji Krzysztofa Gosztyły. Jeśli nie kupiłabym audiobooka dla Mroza, który potrafi przykuć uwagę i zapewnić sporą dawkę sensacji, to dla lektora. Pełna akcji fabuła i głos Gosztyły to kilkanaście godzin rozrywki, podczas której akcja pędzi na łeb na szyję, jak w amerykańskim filmie! Nie mogłabym oczekiwać lepszego połączenia!

Ekspozycja [Remigiusz Mróz]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Ekspozycja

Remigiusz Mróz
Długość: 14 godzin 12 minut
Autor: Remigiusz Mróz
Czyta: Krzysztof Gosztyła
Kategoria: Kryminał polski
Wydawca: Wydawnictwo Filia
Z cyklu: Trylogia z komisarzem Forstem
Typ: Audiobook - pełny