czwartek, 15 grudnia 2016

Zapraszam na ogłoszenie wyników I Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór”!


Zapraszam na ogłoszenie wyników 

I Konkursu Literackiego „Z Biblioteki Ducha Gór”!

Spotkania autorskie z jego laureatami 

oraz

promocja nagrodzonych książek

uświetnią całe zajście.

Gala będzie miała miejsce

16 grudnia (piątek) 2016 roku o godz. 17.00

w Domu Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie

(ul. 11 Listopada 23).

Szczegóły TUTAJ


„Gniazdo żmij” Magdaleny Woźniak – O diable ryfejskim krążyły najróżniejsze wieści. Zwłaszcza wśród karkonoskich zielarzy. To przecież oni podbierali z jego górskiego ogrodu najcenniejsze zioła do wyrobu swoich słynnych leków. W Karpaczu mieli też swój cech – elitarną grupę specjalistów, do której wstęp kosztował trudny egzamin sprawdzający wiedzę i umiejętności. Któż nie marzył o wstąpieniu do niego?! Grymasili lekarze…, im nie po drodze było z laborantami… Intryga, młodzieńcza miłość, zielarskie tajemnice… Gniazdo Żmij Magdaleny Woźniak łączy je wszystkie w fascynującą opowieść o karkonoskich laborantach.
„Mgła” Leszcza Żuka – Jelenia Góra tuż po zakończeniu II wojny światowej. Każdy w mieście słyszał kiedyś od kogoś, że gdzieś ukryty jest jakiś skarb… Wszak Niemcy wyjeżdżali stąd w pośpiechu, w nadziei, że jeszcze wrócą, odkopią i odzyskają… Pieniądze? Dzieła sztuki? Tajne dokumenty? W tej atmosferze, pod znanym Grzybkiem na Wzgórzu Krzywoustego w Jeleniej Górze znalezione są zwłoki pewnego historyka sztuki. Spadł? Ktoś go zrzucił? Co tutaj robił? Na trop wpada funkcjonariusz miejscowej milicji. Elektryzujący kryminał Mgła Leszka Żuka z finezją i znawstwem prowadzi przez meandry uliczek i piwnice ludzkiej duszy. 
„Anatomia Nadczłowieka. Przewodnik dla początkujących” Konrada Jaskólskiego – Duch Gór… To regionalna atrakcja, po prawdzie tajemnica, ostatecznie metafora… Metafora czego? Młody chłopak wyjeżdża z Karpacza szukać pracy w Londynie. Marzy o prędkim powrocie do domu. Życie płata mu jednak figle… Zamiast powrotu trafia do Auckland na Nowej Zelandii czy do Hongkongu. W drodze spotyka Jego – Ducha Gór obecnego, ba nawet prowokującego najczarniejsze chwile życiorysu… I tak rodzi się tytułowy Nadczłowiek. Bo o jego „anatomii” jest ten Przewodnik – Przewodnik dla początkujących Konrada Jaskólskiego. Majstersztyk świetnego humoru i filozofii splecionych w ciasnym, nader intrygującym uścisku.
Trzy książki, trzy czasy, trzy spojrzenia.
Trylogia jakich mało!
Serdecznie zapraszamy:)
Wydawnictwo-Poligrafia Ad Rem
oraz
Muzeum Karkonoskie – Dom Carla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie