poniedziałek, 7 listopada 2016

Nowości regionalne....

Oczekuję z ogromną niecierpliwością wystawy litografii artystycznej Oskara Adama Keil’a, której otwarcie nastąpi 17 listopada 2016 roku, a także na premierę, w tym samym dniu, książki - albumu, zawierającego wybrane wybrane pocztówki - litografie i druki produkowane w zakładzie Oskara Adama Keil’a w Jagniątkowie. Jak podaje wydawca, czyli Muzeum Karkonoskie i wydawnictwo  Ad Rem:
Folder duży format TUTAJ
"Współczesne fotografie oraz wyczerpujący opis działalności słynnego karkonoskiego wydawcy znakomicie uzupełniają publikację.
Pocztówki produkowane w zakładzie Keil’a, w dosłowny, ale i komiczny sposób ukazujące Karkonosze, Góry Izerskie oraz ich najbliższe okolice, do dziś uważane są za najpiękniejsze i wciąż osiągają na aukcjach bardzo wysokie ceny. Ich wymowność zdradza też stosunek ówczesnego turysty do gór i uzmysławia, jak wieki wpływ człowiek ma na ich wizerunek."

Zamówienia na książkę już się sypią do Księgarni Regionalnej przy ulicy Okrzei 12 w Jeleniej Górze, ale książka będzie dostępna dopiero w dniu otwarcia wystawy, której album jest uwieńczeniem.


Kilkaset pocztówek przedstawiających Karkonosze w dosłownej, ale i mocno komicznej formie, na tle kilkudziesięciu wyrobów karkonoskiego snycerstwa i rzemiosła, jakie niegdyś produkowane były w  zakładzie stolarskim Oskara Adama Keil’a w Jagniątkowie, a także pochodzące stamtąd płyty litograficzne będzie można podziwiać na wystawie, której otwarcie nastąpi już 17 listopada 2016 r. o godz. 17.00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze (ul. Matejki 28).
Wystawę zorganizowano ze zbiorów Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, zbiorów Karkonoskiego Muzeum we Vrchlabí, prywatnych kolekcjonerów polskich i czeskich. - czytamy TUTAJ.

Zaproszenie

Wystawę oraz album przygotował pan Robert Rzeszowski, który napisał na Facebooku: "Na grudzień w Muzeum Karkonoskim szykuję ładna wystawę. Od lat myślałem o pocztówkach i litografiach artystycznych Oskara Adama Keil'a z Jagniątkowa.Będzie to opowieść o nim ,jego rodzinie i o jego dwóch firmach Stolarni w której powstawały m.in. rzeźby i pamiątki turystyczne i pracowni litograficznej Jutro pokażę jak piękne są wyroby Keil'a i jego poprzednika, nadal zresztą ich szukam." [link]

Druga strona zaproszenia :)

A oto nowości! 
Nowe wydanie obu ksiąg "Drogi do Domu" Przemka Żuchowskiego, folder oraz zaproszenie na wystawę.Druga strona zaproszenia :)

Folder "z drugiej strony"