czwartek, 14 lipca 2016

Samotne wyspy i storczyk 01 - Anna Onichimowska

Maciek zdał maturę i chce się dostać na Akademię Sztuk Pięknych. Mieszka z matką ....o przepraszam, z Ireną. Matka Maćka nie życzy sobie, żeby syn mówił do niej "mamo" i tym samym ją postarzał. Pomiędzy nimi układ jest partnerski, tym bardziej, że główny bohater jest pełnoletni. Irena nie wtrąca się w sprawy Maćka, nawet te związane z uprawianiem przez Maćka seksu, o ile sytuacja nie przeszkadza jej na przykład z powodu hałasu. 
No i super, powiecie?
Druga strona tego medalu jest taka, że Maciek nie ma z kim na poważnie porozmawiać. Irena nie wtrąca się w jego sprawy, więc o nic nie pyta, nawet można odnieść wrażenie, że są bardziej sublokatorami, niż matką i synem. Ojciec wyprowadził się do Włoch, gdzie założył nową rodzinę, spotyka się z synem rzadko. 
Maciek ma dziwny nawyk - nosi ciemne okulary, zawsze i wszędzie, żeby nikt nie zobaczył jego oczu. A jeśli ma problem, omawia go sam ze sobą. Wtedy pojawia się Głos, który jest towarzyszem Maćka w dyskusji. Tak naprawdę, to chłopak sam ze sobą prowadzi dyskusję, przytaczając argumenty za i przeciw.
Jak sobie Maciek radzi z codziennymi sprawami, z tym, że nie ma z kim pojechać w góry, że nie może dojść do porozumienia z dziewczyną, która mu się podoba, że matka zaszła w ciążę? O tym przeczytacie w książce. 
Powieść wydana w ramach serii "tylko dla dziewczyn" ma jeszcze jedną zaletę - opowiedziana jest słowami Maćka. Dziewczyny, macie niepowtarzalną okazję dowiedzieć się, co tak naprawdę myśli chłopak, kiedy mówi to lub tamto, jakie ma zdanie o dziewczynie, którą podrywa i która na pierwszej randce zgadza się iść z nim do łóżka. 
Polecam i zapraszam do wysłuchania fragmentu!

Samotne wyspy i storczyk [Anna Onichimowska]  - KLIKAJ I SłUCHAJ ONLINE
Samotne wyspy i storczyk
Anna Onichimowska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
data wydania 2008
ISBN 9788310115379
liczba stron 200
Cykl książek o losach Maćka, Ewy, Grubego, Baśki i ich rodziców