sobota, 25 czerwca 2016

Zaginięcie - Remigiusz Mróz

Luźne gadki 

Zaginęła trzyletnia dziewczynka. Jak twierdzą rodzice, w domu włączony był alarm. 
Sytuacja przypomina nam zaginięcie Madzi z Sosnowca, zresztą Autor sam nawiązuje do tego wydarzenia ustami swoich bohaterów.
Ostatnią rzeczą, na której zależy prawnikom jest rozwikłanie sprawy. W moim odczuciu Autor pokazał, że w grę wchodzi jak najlepsze wywiązanie się z roli oskarżyciela lub obrońcy (niezależnie od tego po której stronie leży wina), aby wyrobić sobie markę i szansę na kolejne, intratne zlecenia. Prawda jest ostatnią rzeczą, która interesuje obie strony. I to mnie w tej książce poraziło - możesz być człowiekiem niewinnym, ale jeśli nie stać cię na dobrego prawnika, przegrasz i wsadzą cię za kratki. Możesz też być zimnym zabójcą, ale jeśli stać cię na dobrego prawnika, wywiniesz się śpiewająco.
Prawnicy przeciwnych stron prowadzą swojego rodzaju grę w to, kto jest lepszy. Nie tylko zresztą prawnicy przeciwnych stron, bo Chyłka i Konrad zwany Zordonem także (choćby wieczór sali bilardowej :)), ale tu stawką jest coś innego :) Kto by pomyślał, że w XXI wieku można trzymać w napięciu czytelnika przez dwa tomy wątkiem starym jak świat - pójdą do łóżka czy nie :) 

Książkę czyta się tak jak pierwszy tom - doskonale!


Zaginięcie [Remigiusz Mróz]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Książka była, wraz z tomem pierwszym pt. "Kasacja", nominowana do  
Nagrody Wielkiego Kalibru  
podczas  
Międzynarodowego Festiwalu Kryminału 
Wrocław 2016.

Zaginięcie
Remigiusz Mróz Cykl: Joanna Chyłka (tom 2) Wydawnictwo: Czwarta Strona
data wydania 21 października 2015
ISBN 9788379762996
liczba stron 512