piątek, 1 kwietnia 2016

Odnaleziono nieznany rękopis książki detektywistycznej Agathy Christie!

To jest prawda ....
John Curran, znany jest z tego, że przeanalizował notesy Agaty Christie i opracował te zapiski w dwóch książkach „Sekretne zapiski Agaty Christie” oraz „Abc zbrodni agaty Christie”.  

Curran musiał nauczyć się odczytywać, jak je nazywa - "makabryczne pismo" Christie, aby nadać sens treści 73 zeszytów obejmujących jej zawodowe życie od 1920 roku aż do jej śmierci. Zapiski nigdy nie były przeznaczone do publicznego udostępnienia, są zbiorem notatek, próbnych zdań i paragrafów, zawierających nazwy potencjalnych miejscowości, napisane bez zachowania porządku i często bez dat, wymieszane z listami zakupów i planów pakowania dobytku, kiedy dom w Greenway został zarekwirowany podczas drugiej wojny światowej.
Wśród nich znalazły się dwa, niepublikowane wcześniej opowiadania „Wypadek z piłką psa”, który w 1937 roku ewoluował w powieść „Niemy świadek” oraz „Pojmanie Cerbera”, który miał być dwunastą pracą Herkulesa Poirot. Oba, odnalezione w 2009 roku opowiadania, zostały włączone do książki Johna Currana „Sekretne zapiski Agaty Christie”, a ich odnalezienie określane jest jako dobra, detektywistyczna robota.[ŹRÓDŁO]

To jest Prima Aprilis ;)

Najnowszym odkryciem Johna Currana jest ustalenie, drogą dedukcji, zaszyfrowanej w zapiskach Agaty informacji, o miejscu ukrycia jeszcze jednej książki detektywistycznej, z Herkulesem Poirot w roli głównej, autorstwa Agathy Christie. John Curran pracuje obecnie nad rękopisem odnalezionej powieści. Wydanie książki w Wielkiej Brytanii przewidziane jest na wrzesień tego roku. Więcej informacji TUTAJ.