poniedziałek, 21 września 2015

Małe szare komórki - Poirot w cytatach

Głaskałam Poirota po wąsach! 

Wspaniałe uczucie :) A tak! Okładka Małych szarych komórek jest aksamitna, jak to teraz w modzie, jeśli chce się mieć ekskluzywną okładkę, a wąsy.... ach! Te wąsy to jest aksamit przecudny, naklejony, rozkoszny, jeszcze bardziej aksamitny od aksamitu okładki! 
Zagłaskam te wąsy na amen! 

Małe szare komórki [Agata Christie]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

A sama książka? 
Jest to polska wersja, książki wydanej w sierpniu tego roku, z okazji Międzynarodowego Festiwalu Agathy Christie w 125 rocznicę jej urodzin. 
Tomik zawiera najbardziej popularne cytaty powiedzonek Poirota, związanych z szarymi komórkami, a pochodzącymi z powieści i opowiadań, w których ów detektyw występuje.
Little Grey Cells
David Brawn, przedstawiciel brytyjskiego wydawnictwa HarperCollins (które przez 30 lat współpracowało z Agathą Christie) jest przekonany, że jest to idealny prezent świąteczny dla każdego fana twórczości autorki.
Dla polskiego czytelnika, niewątpliwym "smaczkiem" jest umieszczenie cytatów w wersji oryginalnej oraz w polskich tłumaczeniach. W małych, szarych komórkach mózgu spoczywa rozwiązanie każdej tajemnicy.
"Wczesne sprawy Poirota."
 "Król trefl."


 Książka rozpoczyna się esejem pisarki na temat jej związku z bohaterem, genezą powstania postaci Herculesa Poirot oraz emocji, jakie wzbudzał u swojej kreatorki. Na końcu książki znajdziemy artykuł Agathy Christie o Herkulesie Poirot, który ukazał się w Daily Mail w 1938 roku jako zapowiedź powieści Rendez-vous ze śmiercią, która była drukowana w odcinkach.


okładka

Agatha Christie
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
data wydania 9 września 2015
ISBN 9788327153906
liczba stron 192