środa, 22 lipca 2015

"Kurort Amnezja - Anna Fryczkowska czyli o dobrodziejstwach amnezji


Nadbałtycki kurort w zimie jest tak samo ponury, jak nastrój Wandy, która do niego przyjechała. Nie inaczej czuje się Marianna, która pomaga w kuchni w pensjonacie. Obie kobiety mają własne tajemnice, z którymi chcą się uporać. Obie kobiety łączy mężczyzna, który zginął w wypadku samochodowym. 
Paweł Bazydło, mąż Wandy zginał w przeddzień Wigilii. Jechał z młodą kobietą, która przeżyła. Dopiero po pogrzebie męża Wanda dowiedziała się, że jej mąż miał romans. Z Marianną. Przyjechała do nadmorskiej miejscowości Brzegi, żeby rozliczyć się z przeszłością i z byłą kochanką męża. 
Natomiast Marianna cierpi na amnezję powypadkową. Nie pamięta Pawła, nie pamięta swojego poprzedniego życia, uczy się na nowo funkcjonować wśród ludzi.
Strona za stroną, razem z bohaterkami, odkrywamy mroczne tajemnice podwójnego życia Pawła i z przeszłości Marianny. 
Pod względem warsztatowym książka sprawia wrażenie kontynuacji "Kobiety bez twarzy". Narracja prowadzona jest przez dwie kobiety, dominują problemy w relacjach mężczyzna-kobieta, na jaw wychodzą brudne sekrety bohaterów, umiejętnie jest zbudowany posępny nastrój, a zakończenie całkowicie zaskakuje.

Anna Fryczkowska
Kurort Amnezja [Anna Fryczkowska]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


Kurort Amnezja
data wydania 13 listopada 2014
ISBN 9788379610617
liczba stron 424
70/2015


POLACY NIE GĘSI III