środa, 15 lipca 2015

Droga do Domu - znowu w sprzedaży!"Zniewalająca", "Poruszająca", "Chwyta za serce i nie odpuszcza", "Zaborcza w swoim uwodzeniu Czytelnika...". 

Tak właśnie mogłyby napisać o tej książce "The Guardian", "The New York Times" i inne rozpoznawalne na całym świecie pisma. 

Ale nie napisały. I pewnie nie napiszą. A powieść Droga do Domu. O prawdziwym skarbie Karknoszy i Gór Izerskich Przemka Żuchowskiego i tak będzie chwytać za serce i nie odpuszczać...
Bo Droga do Domu to opowieść, w której Karkonosze i Góry Izerskie ukazane są w niecodziennym, pełnym magii i zapomnianych historii wymiarze. Jej akcja toczy się w 1675 r. na terenie obecnej Szklarskiej Poręby oraz jej najbliższych okolic. Głównym bohaterem jest Walon – wychowanek owianych tajemnicą poszukiwaczy minerałów i kamieni szlachetnych, którzy pojawili się na tych terenach już w XII w. Na co dzień żyjący z dala od ludzkich siedzib za to w bliskim kontakcie z dziką, górską przyrodą, zostaje postawiony przez los przed koniecznością wyprawy po legendarny skarb Walończyków. Niezauważalnie owa wyprawa zmienia całe jego dotychczasowe życie, odkrywa właściwe pojmowanie pozostawi onych mu w spadku walońskich nauk, czyni go strażnikiem walońskiego skarbu.

Przemek Żuchowski

Jedynymi towarzyszami Walona w tej podróży są wilki, z którymi niezwykła przyjaźń rodzi nader poważne konsekwencje i w której jak w krzywym zwierciadle odbijają się relacje międzyludzkie. Oprócz Walona kimś, kto dostrzega mizerność tych ostatnich jest mały chłopiec, dla którego Walon staje się duchowym przewodnikiem.
Osnute magią i czarami przeżycia wprowadzają bohatera do świata tajemnic oraz legend, w których Karkonosze i Góry Izerskie są nie tylko przestrzenią zjawiskowo pięknej i fascynującej pomysłowością przyrody, ale i przestrzenią Ducha Gór, który jest... No właśnie.
Znakomite pióro Przemysława Żuchowskiego uchwyciło tę dziwną atmosferę Karkonoszy i Gór Izerskich, która od stuleci przyciąga na ich obszar poszukiwaczy skarbów, ludzi sztuki, nauki oraz turystów. Przyciąga, bo okazuje się, że gdziekolwiek by się tu nie rozejrzeć, tam zawsze natrafi się na baśń, czar, tajemnicę. Jeśli ktoś jej zakosztował, głodny jest jej dalszego odkrywania, dla tego, komu jeszcze jest obca, ta książka uczyni z niej wspaniałą przygodę. [nota wydawcy]


Moja recenzja pierwszego wydania książki 
jest najczęściej czytaną opinią na tym blogu.


Autor na FACEBOOKU


Strona książki na FACEBOOKU - Droga do Domu - Przemysław Żuchowski.


Książka wydana jest jako forma papierowa oraz ebookDroga do Domu
data wydania 2015 (data przybliżona)
ISBN 9788362708543
liczba stron 294
67/2015