środa, 1 lipca 2015

Nie czekaj na przygodę!

Chodź, zabiorę Cię na wycieczkę, która mnie samego, skrzata karkonoskiego zadziwia zawsze, ilekroć ją odbywam. No bo wyobrażasz sobie, żeby nigdy już nie usłyszeć, że jak będziesz dorosły, to zmądrzejesz albo, że skoro jesteś dzieckiem, to niewiele rozumiesz? No właśnie... Albo czy wyobrażasz sobie widok tak piękny, że pewien Duch, gdy pierwszy raz go ujrzał, tak pokochał widoczne stamtąd góry, że postanowił zostać właśnie ich, wyłącznie ich Duchem? No a czy mieści Ci się w głowie, że nagle możesz przemienić się w herosa i ciężarem własnego ciała wprawić w ruch potężny głaz? Teraz uważaj, powiem Ci to bardzo cichutko, na ucho, bo to wielka tajemnica... To wszystko możliwe jest naprawdę! - czytamy we wstępie do pierwszego, 16 kartkowego zeszytu Szklarska Poręba.

Czym jest zeszyt wycieczkowy?

Już na te wakacje Ad Rem rusza z wydawaniem zeszytów wycieczkowych, bo edukacja regionalna to jeden z priorytetów Wydawnictwa Ad Rem.


I to nie jeden zeszyt! 
A w nim lekcje - nie w szkole, 
zeszyt - nie na stole, 
ale w lesie, przy wodospadzie, 
na skałce, parkowej ławeczce..., 

wszędzie tam, gdzie na dzieci czeka przygoda doświadczania, przeżywania i odkrywania Karkonoszy oraz ich okolic. 
W dodatku przygoda, która kończy się wspaniałą nagrodą!


Szesnastokartkowe zeszyty są jak nić Ariadny – poprzez zabawy z mapą, atrakcyjnie podane ciekawostki historyczne - 1 i przyrodnicze - 2, kolorowanki - 3 i krzyżówki - 4, zadania - 5, które trzeba wykonać w terenie – wiodą specjalnie wybranymi dla dzieci ścieżkami (podane informacje praktyczne) do kłębka, którym jest rzeczowa wiedza o naszym regionie.  

Ale to nie jedyne ich zadanie!

Zeszyty pozwolą dzieciom uwierzyć we własne siły, doświadczyć tego, o czym się dowiadują, zaangażować się w naukę, której nawet nie podejrzewają, że nią jest!

Mogą być traktowane jak przewodnik, zeszyt ćwiczeń i notatnik jednocześnie, można w nich pisać i po nich rysować, umieszczać w nich zdjęcia i wklejać tam kwiaty. Można, nadając im przez to pożądany, indywidualny charakter.

Na każdego autora wolnej treści zeszytów, który prześle swoje dzieło do Wydawnictwa Ad Rem czekają wspaniałe nagrody. Po sprawdzeniu, zeszyt oczywiście zostanie odesłany, bo kto by nie chciał zachować z wycieczki tak wyjątkowej pamiątki?
Pierwsze zeszyty, dwa kuszące przygodą w Karpaczu, dwa wiodące ścieżkami Szklarskiej Poręby i dwa odkrywające tajemnice Jeleniej Góry - w sprzedaży jeszcze przed wakacjami. 

 
Nie czekaj na przygodę, sama do Ciebie nie przyjdzie! A dzieci na wakacjach nie lubią się nudzić:)

Uważaj! Bo każdy Twój krok przybliża Cię do NAGRODY
Dostajesz plan sytuacji, zestaw zadań i... w drogę! 
Witaj przygodo! 
Czegóż trzeba więcej, by wakacje były udane? 
W zabieganym świecie trudno zaplanować i zorganizować wyprawę
 – dlatego powstał ZESZYT WYCIECZKOWY

61/2015