środa, 22 kwietnia 2015

OKŁADKA dla Przypadka

Otrzymałam zaproszenie do udziału w wyborze okładki do najnowszej książki pana Jacka Getnera. Pomoc polega na oddaniu głosów na konkursowe, finałowe projekty. Szczegóły głosowania (zachęcam do udziału) znajdują się tutaj:  PAN PRZYPADEK I FINALIŚCI KONKURSU NA OKŁADKĘ .

Czytałam pierwszą z czternastu części: Pan Przypadek i trzynastka, mam zatem pojęcie o gatunku, dla którego okładka została zaplanowana. Jest to seria lekkich kryminałów, a konkretnie powieści detektywistycznych, napisanych z poczuciem humoru i bez drastycznych scen. Za to są zagadki, nie tylko kryminalne, lecz także nawiązania do znanych książek oraz filmów. Zdecydowanie bliżej panu Przypadkowi do klasycznych detektywów jak Holmes czy Poirot, niż do królujących obecnie w literaturze sensacyjnej, bohaterów.

Moim okładkowym faworytem jest propozycja nr 1, której przyznaję 3 punkty.


Na trzecim miejscu widzę okładkę nr 4, 1 punkt.


Miejsca drugiego za 2 punkty nie przyznaję. Czyli przekładając z polskiego na nasze: okładka nr 1, potem długo, długo nic i okładka nr 4. Nie, żeby pozostałe okładki były złe czy brzydkie, po prostu cykl, w moim mniemaniu jako czytelnika, ładnie prezentuje się ze spójnymi stylistycznie okładkami. I tym sposobem te mi pasują, a tamte wcale. 

A jakie jest Wasze zdanie?

A oto okładki wydanych już tomów:

 
45/2015