poniedziałek, 19 stycznia 2015

Tajemnice genealogii

Joannę Podlaską poznaliśmy w książce "Młyn nad Czarnym Potokiem", gdzie główną bohaterką była Marta. W tomie "Wspomnienia w kolorze sepii" Anna Szepielak poprowadziła fabułę dwutorowo, podobnie jak w "Dworku pod lipami". Tym razem jednak, osoby, które żyły kilkadziesiąt lat temu nie są bohaterom obce, lecz są to ich przodkowie. Jednocześnie, na planie współczesnym, główna bohaterka Joanna buduje drzewo genealogiczne rodziny, aby sprezentować je swojemu chrześniakowi. 
Kiedy Joanna poszukuje informacji o przodkach, jednocześnie zmagając się z codziennością, autorka przeplata nam losy Joanny opowieścią o życiu owych poszukiwanych antenatów.

Podczas gdy Joanna dochodzi do siebie po życiowym zawodzie, nie ma stałej pracy i martwi się o starszą siostrę, w wątku sięgającym 1903 roku córka kucharki zachodzi w ciążę, a ojcem dziecka jest dziedzic. Dziewczyna zostaje szybko wydana za mąż, aby zatuszować sprawę. Śledzimy losy jej rodziny w czasie obu wojen oraz repatriacji. W jaki sposób losy tej rodziny oraz Joanny splatają się ze sobą, nie zdradzę. Powiem tylko, że zakończenie jest otwarte i ciąg dalszy nastąpi.

Wspomnienia w kolorze sepii [Anna J. Szepielak]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

 

Wspomnienia w kolorze sepii
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
data wydania 10 września 2014
ISDN 9788310125521
liczba stron 448

Ocena 3/6
5/2015        
                                                            
WYZWANIA
        

 KLUCZNIKI na styczeń 2015
2. Niewspółcześnie