piątek, 19 września 2014

Międzynarodowy Festiwal Agathy Christie

W dniach 14-21 września 2014 roku, odbywa się w Torquai (Devon) Międzynarodowy Festiwal Agathy Christie. Strona Festiwalu


Jednym z zaproszonych gości jest Sophie Hannach, autorka "Inicjałów zbrodni", książki, z którą Herkules Poirot powraca po 40 latach .W środę na Festiwalu pojawił się John Curran, znawca notatek Agathy Christie, który opracował je w dwóch tomach książek, dostępnych także w Polsce.

 Na festiwal przybył także Herkules Poirot we własnej osobie!

 W Ogrodzie w Torre Abbey, gdzie odbywa się festiwal.

Herkules Poirot w towarzystwie artystki Mandii Pope, która pomalowała ławki w ogrodzie.Podczas festiwalu można kupić różne, zabawne gadżety: A także książkę z Herkulesem Poirot autorstwa Sophie Hannach!
Po lewej stronie okładka książki wydanej w UK, Czechach, Szwecji, Francji, Australii, Indonezji oraz Holandii, po prawej w USA, Kanadzie i w Polsce.


 
Po lewej stronie okładka książki wydanej w Brazylii,  po prawej, w Niemczech.

 Od lewej okładka z Tajwanu, Węgier i Finlandii.
 
 Po lewej plakat (okładka) zastępcza, którą wstawiano, gdy nie była jeszcze dostępna okładka właściwa.

 "Inicjały zbrodni" (oryg. The Monogram Murders) zostanie opublikowana w następujących krajach  (kolejność alfabetyczna): Australia, Brazylia, Bułgaria, Kanada, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Indie, Indonezja, Włochy, Japonia, Łotwa, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Arabia Saudyjska, Serbia, Słowenia, Słowacja, RPA,  Hiszpania, Sri Lanka, Szwecja, Tajwan, Tajlandia, Turcja, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Wietnam.


Która okładka podoba Wam się najbardziej?

Link do pierwszego rozdziału książki dostępne w języku angielskim (Wielka Brytania), Angielskim (US), portugalskim (brazylijski), niemieckim.


Zdjęcia oraz informacje pochodzą ze strony http://www.agathachristie.com/  i http://www.agathachristiefestival.com/