piątek, 6 grudnia 2013

Afrykańska przygoda Anny

Anna Beddingfeld, główna bohaterka powieści, rzuca się w wir przygód z podziwu godną odwagą, graniczącą niemal z brakiem zdrowego rozsądku.
Akcja powieści przygodowo-kryminalnej dzieje w egzotycznej scenerii, częściowo na statku płynącym do Afryki, a częściowo w RPA. Oczywiście jeśli w grę wchodzi RPA, nie może obejść się bez diamentów (nie zdradzam tu szczegółów fabuły, wszak widnieją one na okładce książki).
Cóż jeszcze spotkamy w tym kryminale, oprócz przygody i Afryki? Romans. Anna Beddingfeld zakochuje się, co rzecz oczywista, wpływa na jej większość decyzji. Jest to wątek, którego nie spotkamy w tomach poświęconych pannie Marple czy Herculesowi Poirot.
Kolejnym nowym elementem jest humor, który przenika całą fabułę, czyniąc ją mniej poważną od pozostałych kryminałów Christie. Ten humor uzasadnia wiele odważnych decyzji Anny, elegancko nazwanych "kobiecą niezależnością", a powodujących, że książka balansuje na cieniutkiej granicy tak zwanej literatury kobiecej.
Kto z nas nigdy nie marzył o porzuceniu dotychczasowego życia i wydaniu ostatnich oszczędności na bilet w egzotyczny rejon, niech podniesie rękę!
Nie widzę :)
Zatem zapraszam do Afrykańskiej przygody w wygodnym fotelu :)

Mężczyzna w brązowym garniturze [Agata Christie]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Mężczyzna w brązowym garniturze
tłumaczenie: Beata Długajczyk
tytuł oryginału: Man in the brown suit
seria/cykl wydawniczy: Klasyka kryminału
wydawnictwo: Dolnośląskie
data wydania: 15 kwietnia 2013
ISBN: 9788324592975
liczba stron: 280