poniedziałek, 2 września 2013

"Lato moralnego niepokoju" ma dobrą passę tego lata :)


Autorzy trzech opowiadań, zamieszczonych w antologii, wzięli udział w wydarzeniu  LiteraTura I, 31 sierpnia 2013 roku, we Wrocławiu.

Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Sztukater we współpracy z księgarnią Matrasprzy ulicy Świdnickiej 28 we Wrocławiu.


źr. profil na FB Katarzyny Georgiou


Przyjechało wielu autorów książek:
na zdjęciu od lewej - Magdalena Woźniak, Bożena Mazalik, Kamila Graczyk, Tomasz Szmich, Magdalena Zarębska, Joanna Bajer, Magdalena Zarębska, Karolina Znajomym Znana, Jacek Inglot, Anna Rychlicka-Karbowska, Anna Pasikowska, Sławomir Szmich, Krzysztof Pochwicki, Agnieszka Gil, Szymon Adamus, Anna Rybkowska, Kornelia Romanowska, Urszula Jaksik, Marek Dryjer, Katarzyna Georgiou, Anna Teluk-Lenkiewicz i Aleksandra Urbańczyk - autorzy książek spacerowali ulicami Wrocławia i rozmawiali z mieszkańcami o literaturze, zachęcali do czytania książek. Rozmowy z czytelnikami odbywały się także w samym Matrasie, jak i przygotowane przez niektórych autorów, wystąpienia. 

Ubraliśmy się na biało, jak czysta kartka, którą można zapisać. Nad takimi czystymi, białymi kartkami biedzimy się nieraz, gdy opuszcza nas wena. Wyglądaliśmy świeżo i niewinnie, anielsko niemal, widać było, że jesteśmy jednolitą grupą. Niesamowite przeżycie!Krzysztof Pochwicki, Bożena Mazalik i Magdalena Woźniak w Matrasie.
A na półce nasza antologia (którą godnie reprezentujemy).

 


"Lato moralnego niepokoju", wydane przez wydawnictwo Ad Rem w Jeleniej Górze, na półce w Matrasie.

Pani Aleksandra Urbańczyk zamieściła relację z wydarzenia na swoim blogu Książki Oli. Wkrótce na wspomnianym blogu pojawią się wywiady z autorami, którzy wzięli udział w spotkaniu.

Polecam także relację Anny Rychlickiej na blogu Myśli i słowa wiatrem niesione.
 


I jeszcze kilka zdjęć:Krystyna Januszewska i Jacek Inglot
Marek Dryjer, Katarzyna Georgiou,  gitarzysta ;)
 Anna Rybkowska i Karolina Wilczyńska
 Magdalena Zarębska, Anna Pawłowska Koziar, Anna Piecyk, fotograf niestrudzony :)
Paweł Pollak, Kornelia Romanowska i Kasia Szewczyk

Agnieszka Gil

Bardzo dziękuję Stowarzyszeniu Sztukater za zaproszenie mnie na wydarzenie kulturalne Litera Tura I, które odbyło się 31 sierpnia 2013 roku we Wrocławiu.

31 sierpnia 2013 roku ogłoszono także, że w plebiscycie na facebooku nasza antologia zajęła I miejsce w konkursie "Książka zamiast kwiatka", tym samym stając się KSIĄŻKĄ SIERPNIA!
Dyplom wygląda tak:   Dyplom na facebooku


Na blogu "Książka zamiast kwiatka" ukazała się także krótka notatka o naszej antologii:
"Lato moralnego niepokoju" - zbiór opowiadań

Zapraszam do lektury!