piątek, 28 czerwca 2013

Lato moralnego niepokoju

Mówią, że jestem sprawcą zamieszania związanego ze wspólnym wydaniem zbioru opowiadań „Lato moralnego niepokoju”. Bo jestem :).  Dwa lata temu stworzyłam stronę internetową, na której wspólnie pracujemy, dyskutujemy i doskonalimy warsztat pisarski.
Kim są owi „my”? Uczestnikami warsztatów kreatywnego pisania organizowanych przez Pasję Pisania. Każdy kurs prędzej czy później się kończy, ale ochota na dalsze dyskusje ani trochę. Potrzebne było miejsce w sieci, wolna chata, przyjazny zakątek, w którym moglibyśmy się zbierać i kontynuować wymianę poglądów. Czyż w takiej sytuacji może być coś bardziej naturalnego niż pomysł wspólnego wydania zbioru opowiadań? Oczywiście, że nie. No i jest :)

Taka jest zaleta dobrych antologii, że jest w nich różnorodność – i „Lato moralnego niepokoju” jest właśnie tego rodzaju antologią.
Jakub Winiarski, pisarz, nauczyciel pisania


*


"Opowiadanie to najtrudniejszy z pisarskich gatunków. Jak w soczewce przeglądać się w nim może zarówno wybitny talent autora, jak i demaskować jego kompletny brak. Autorzy niniejszej antologii posiedli jednak sekret mistrzostwa krótkiej formy: pokazują nie opisują. Obrazy namalowane ich słowami na długo pozostaną w waszej wyobraźni"
Katarzyna Bonda, pisarka

*
Zapraszam Cię, Drogi Czytelniku do lektury, jak do suto zastawionego stołu, gdzie oto leży przed Tobą trzynaście opowiadań, jak trzynaście wykwintnie przygotowanych dań. Znajdziesz tu wszystko, co najbardziej lubisz: soczysty romans i pikantne przygody miłosne, podaną na ostro sensację i delikatną dla podniebienia obyczajówkę, świetnie wysmażoną fantastykę i złowrogo gorzką intrygę. Nie brakuje tu również smakowitego humoru, pieprznej filozofii życia i wreszcie wonnej magii, która przeniesie Cię tam, gdzie jeszcze nigdy nie byłeś. Każde z tych opowiadań jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju, jak wyjątkowi i niepowtarzalni są ich autorzy. Przeczytaj koniecznie. Polecam.
Iwona Grodzka-Górnik, pisarka,
autorka "W niebie na agrafce"

*
Jak mówi mój ulubieniec z dziecięcej kreskówki „w czasie wakacji nie wolno się nudzić”. To czas cudowny i wyjątkowy, który daje niezwykłe możliwości. Latem można poznać fajną dziewczynę, spotkać obcych, zgubić duszę i wytrzepywać piasek z majtek.
Jeśli brak Wam własnych pomysłów na lato zajrzyjcie do tej książki. Jest w niej wszystko poza nudą. Polecam.
Kasia Bulicz-Kasprzak, pisarka,
autorka "Nie licząc kota, czyli kolejna historia miłosna" oraz „Nalewka zapomnienia”.


Lato moralnego niepokoju [Monika Chodorowska, Paweł Michał Szymański, Zosia Calar, Dorota Bury, Agnieszka Kunicka, Bożena Mazalik, Hanka V. Mody, Jolanta Rawska, K.B. Ambroziak, Krzysztof Pochwicki, Staszek Taumaturg Kiersztyn, Magdalena Niziołek-Kierecka, Magdalena Woźniak]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Spis treści

WSTĘP - No i jest Jakub Winiarski

Monika Chodorowska - Trąbka

Paweł Michał Szymański - Noc na plaży

Zosia Calar - Yalla,Yalla

Dorota Bury - Przeniesieni

Agnieszka Kunicka - Pokusa

Bożena Mazalik - Staruchy

Hanka V. Mody - NIEwinność

Jolanta Rawska - Sen nocy letniej albo wieczory z Lilly

K.B. Ambroziak - Ostatni marsz czarnej królowej

Krzysztof Pochwicki - Dałem słowo człowiekowi

Staszek Taumaturg Kiersztyn - Letni niepokój

Magdalena Niziołek-Kierecka - Eliksir

Magdalena Woźniak - All inclusive


Książkę wydało nam Wydawnictwo "Ad Rem" z Jeleniej Góry

Projekt okładki i ilustracje
Paulina Żuchowska

Korekta
Dorota Bury
Iwona Grodzka-Górnik

Dtp
Wydawnictwo „AD REM”

ISBN 978-83-64313-01-1

Wydawnictwo AD REM
58-500 Jelenia Góra
ul. Stefana Okrzei 12
tel. 75 75 222 15
www.adrem.jgora.pl