wtorek, 6 sierpnia 2013

Pies, który....

Miłośnicy psów nie muszą już zazdrościć miłośnikom kotów serii o zwierzęcych detektywach. Kryminał "Na psa urok" jest pierwszym tomem cyklu o psie detektywie. Autorem jest Peter Abrahams, który występuje pod pseudonimem Spencer Quinn.

Tym razem, w odróżnieniu od serii "Kot, który....", narratorem jest sam Chet, szkolony w elitarnym ośrodku tresury K-9 pies, który towarzyszy, a nawet partneruje, dwunożnemu detektywowi. Wspólnie rozwiązują kryminalną zagadkę, a czytelnicy mogą uczestniczyć w akcji z punktu widzenia psa. Miłośnicy i właściciele tych czworonogów na pewno znajdą w książce wiele sytuacji, które pokrywają się z ich własnymi obserwacjami. 
Książka zawiera wszystkie elementy klasycznego kryminału, są w niej sceny pościgów, uprowadzeń i wzajemnego ratowania sobie życia przez ludzkiego i psiego partnera. 

Wątek kryminalny nie jest może nadmiernie zawikłany, ale humor z jakim napisana jest ta książka czyni z niej doskonałą lekturę na upalne lato.


"Na psa urok", Spencer Quinn
tytuł oryginału: Dog On It
wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
data wydania: 2009 (data przybliżona)
ISBN: 9788308043660
liczba stron: 367
 Książka została przeczytana w ramach wyzwania Trójka e-pik

Książka bierze udział w Pasionkowym Wyzwaniu Czytelniczym

Dla osób, które lubią książki ze zwierzęcymi bohaterami przygotowałam dwie pozycje w prezencie. Żeby otrzymać jedną z nich, proszę napisać dlaczego wybierasz tę właśnie książkę do przeczytania.

Strzeż się psa! - Izabela Szolc - książkę wybrała Kulturka Maialis

Opowiadania pod psem i kotem - książkę wybrał Qba


7 komentarzy:

 1. Jestem psiarą totalną - mam swojego obrońcę, którego naprawdę obcy muszą się strzec. Głaszczę wszystko, co merda ogonem - aż dziw, że ciągle mam obie dłonie... Może dlatego chętnie przeczytałabym "Strzeż się psa" Izabeli Szolc ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ha! W takim razie poproszę o adres na pw!

  OdpowiedzUsuń
 3. Po moim domu panoszy się pewna para: pies i kotka. Pies to labrador wszystkożerny w kolorze biszkoptowym, wariat i wieczne dziecko; kotka rozpieszczona gaduła, dachowiec pospolity. Razem stanowią niezły team: kot przynosi myszy do domu, które wyłapuje pies. "Opowiadania pod psem i kotem" to książka w sam raz dla tej zgranej ekipy. A zwą się Bazyl i Maja :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się :) Opowiadania powędrują do Qby, Bazyla i Mai :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję w imieniu całej ekipy :-)
   pozdrawiamy

   Usuń
 5. Mam dwa psy i kota, więc równowaga musi być zachowana. Muszę zajrzeć do tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety nie mogę służyć pożyczką, bo książka nie jest moja :(

  OdpowiedzUsuń